Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Проблеми небанківських кредитних організацій


Категорія: Банківська справаОстаннім часом помітно зріс інтерес до небанківських кредитних організацій з боку вчених і практиків. Разом з тим протилежні позиції, суперечливі дані, що зустрічаються в окремих публікаціях, а також зміни законодавства породжують необхідність їх подальшого вивчення.
Основною темою цієї статті є висвітлення сучасного стану небанківських кредитних організацій. При цьому велика увага приділяється аналізу існуючих проблем їх діяльності та можливих напрямах вдосконалення чинного законодавства.
Звісно ж необхідним на початку нашого дослідження зупинитися на понятті «небанківська кредитна організація». Відповідно до ст. 1 Закону «Про банки і банківську діяльність» (далі - Закон) небанківської кредитної організацією називається кредитна організація, яка має право здійснювати окремі види банківських операцій. Допустимі поєднання банківських операцій для небанківських кредитних організацій встановлюються Банком Росії. В даний час Банк Росії встановив допустимі поєднання банківських операцій для двох видів небанківських кредитних організацій: розрахункових небанківських кредитних організацій і небанківських депозитно-кредитних організацій.
Хотілося б відзначити, що з моменту виникнення даного визначення і до цих пір воно ставить у глухий кут як професіоналів, так і учасників ринку, змушуючи їх міркувати над явними протиріччями: чому організація небанківська, а здійснює банківські операції? У юридичній літературі неодноразово звучали пропозиції про необхідність заміни цього терміна.
Наприклад, В.Л. Добін пропонує альтернативний варіант найменування кредитних організацій, заснований на відмові від слова «банк» і позначенні лише тієї функції, яка виконаються. Інша позиція висловлена ??в Рекомендаціях, прийнятих за результатами першого Парламентських слухань з небанківським кредитним організаціям, де зафіксовано думку професійних учасників про доцільність заміни в нормативних документах терміна «небанківська кредитна організація» на відповідне утримання роботи цих організацій: «розрахунковий банк» або «банківська організація» .
Д.В. Любомудров задається питанням: чому розрахункові небанківські кредитні організації, що не мають кредитної ліцензії, все одно називаються кредитними організаціями?
На думку автора, використання терміну «кредитні» можна допустити з двох причин: по-перше, законодавство не визначає кредитну організацію як організацію, що має право на здійснення всіх дев'яти банківських операцій, передбачених Законом, по-друге, розрахункові небанківські кредитні організації мають право представляти кредити клієнтам - учасникам розрахунків на завершення розрахунків по зроблених операціях у порядку, визначеному Банком Росії.
На жаль, подолати негативне забарвлення терміну «небанківські» досить складно. Думається, тут буде правильним підтримати думку фахівців про доцільність його заміни. В якості прийнятного варіанту можна використовувати формулювання, що містилася в Законі РРФСР від 2 грудня 1990 р. N 395-1 «Про банки і банківську діяльність», де вживався термін «інші кредитні установи». У сучасному варіанті він буде звучати як «інші кредитні організації», які можна поділити на відповідні види: розрахункові кредитні організації, депозитно-кредитні організації.
Наведемо трохи статистичних даних.
Перші небанківські кредитні організацій виникли в 1992 - 1993 рр.. У цей час були зареєстровані (і до цих пір продовжують свою діяльність) НКО «Банківські інформаційні технології», НКО «Міжнародна розрахункова палата», НКО «Центральна розрахункова палата», НКО «Московський кліринговий центр». У той час як кількість банків поступово зменшується, чисельність небанківських кредитних організацій незначно зростає, наприклад, в 2001 р. їх було 40, а в даний час в Росії діють 46 небанківських кредитних організацій, переважна більшість яких представлено небанківським розрахунковими організаціями і лише одна організація є небанківської депозитно-кредитної організацією.
У літературі зустрічається думка, що небанківські кредитні організації є «низькоризиковими кредитними установами». Сказане справедливо для розрахункових небанківських кредитних організацій, діяльність небанківських депозитно-кредитних організацій, навпаки, є високоризикової. Проголошується навіть, що «за всю історію існування російської банківської системи жодна небанківська кредитна організації не була позбавлена ??ліцензії на здійснення банківських операцій». На жаль, факти не підтримують та...


Сторінка 1 из 5 | Наступна сторінка

Правий куточок