Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Режим надзвичайного стану в Республіці Казахстан


Категорія: Безпека життєдіяльностіМіністерство освіти і науки РК Карагандинський державний університет імені Букетова
РЕФЕРАТ на тему: «Режим надзвичайного стану в Республіці Казахстан»
Виконала: студентка групи Перевірила: ст. викладач:
Караганда 2011 План: Введення Поняття режиму надзвичайного стану. Обставини, що служать підставою для введення даного режиму. Порядок введення та забезпечення режиму надзвичайного стану. Термін дії надзвичайного стану та його скасування. Висновок Список використаної літератури Введення. Стихійні лиха, катастрофи, порушення територіальної цілісності республіки, різні заворушення, вибухи на промислових підприємствах - часті явища в будь-якій країні, в тому числі і в нашій. Щороку в тому чи іншому регіоні відбуваються сильні розливи річок, прориви дамб і гребель, землетруси, лісові пожежі, хімічні аварії і т. п.
Від цього ніхто не застрахований і рідко виходить запобігти настанню того чи іншого небажаного події. У таких ситуаціях особливо важливо, щоб держава, зокрема, окремі його структури, контролювали ситуацію. Для цього в адміністративному праві існує кілька адміністративно - правових режимів, кожен з яких вводиться в разі настання однієї з вища перерахованих подій. Адміністративно-правовий режим - це певне поєднання адміністративно-правових засобів регулювання, що проявляється в централізованому порядку, імперативному методі правового впливу та юридичній нерівності суб'єктів правовідносин. Види адміністративно - правових режимів: Правовий режим надзвичайного стану Режим особливого становища Режим воєнного стану Режим охорони державного кордону У своєму рефераті, я спробую найбільш докладно описати правовий режим надзвичайного стану, його особливості, порядок вступу, терміни і т.д.
Поняття режиму надзвичайного стану. Обставини, що служать підставою для введення даного режиму Надзвичайний стан - тимчасовий захід, приймається для забезпечення безпеки громадян і захисту конституційного ладу Республіки Казахстан і представляє собою особливий правовий режим діяльності державних органів, організацій, що допускає встановлення окремих обмежень прав і свобод громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також прав юридичних осіб та покладає на них додаткові обязанності.1 Метою введення надзвичайного стану є усунення обставин, що стали підставою для його введення, забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, захисту конституційного ладу. Масовий перехід Державного кордону з територій суміжних держав; Спроби насильницької зміни конституційного ладу Республіки Казахстан; терористичні акти; дії, спрямовані на насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади в порушення Конституції Республіки Казахстан; провокаційні дії з боку інших держав з метою нав'язування збройного конфлікту; порушення територіальної цілісності Республіки Казахстан; масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти; блокада або захоплення окремих місцевостей, особливо важливих об'єктів екстремістськими угрупованнями; підготовка і діяльність незаконних збройних формувань; надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру, викликані стихійними лихами (землетрусу, селі, лавини, повені та інші), кризовими екологічними ситуаціями, природними пожежами, епідеміями та епізоотіями, ураженням сільськогосподарських рослин і лісів хворобами і шкідниками, промисловими, транспортними та іншими аваріями, пожежами (вибухами), аваріями з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних, радіоактивних та біологічно небезпечних речовин, раптовим обваленням будівель і споруд, проривами гребель, аваріями на електроенергетичних і комунікаційних системах життєзабезпечення, очисних спорудах і вимагають якнайшвидшої стабілізації обстановки, забезпечення правопорядку, створення умов для проведення необхідних рятувальних та аварійно-відновлювальних работ.2 Наявність хоча б одного з цих обставин , тягне за собою встановлення режиму надзвичайного стану.
Порядок введення та забезпечення режиму надзвичайного стану.
Правову основу надзвичайного стану, крім конституційних норм, становлять Закон РК «Про надзвичайний стан», а також законодавчі акти, в основному регламентують діяльність окремих органів державного управління в умовах надзвичайного події. Серед таких можна назвати: Закони «Про національну безпеку РК», «Про цивільну оборону» та ін Відповідно до Закону «Про надзвичайний стан» воно може вводитися лише в умовах, коли обставини, що служать підставою для введення н...


Сторінка 1 из 3 | Наступна сторінка

Правий куточок