Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Психогенетика епілепсії


Категорія: БіологіяКоефіцієнт успадкованого епілепсії дорівнює 50-78% Що таке епілепсія? Епілепсія - це порушення функції головного мозку, що виявляється раптовими, періодично повторюваними нападами. Епілепсія - одне з найпоширеніших неврологічних захворювань. В її многофакторном патогенезі беруть участь як спадкові, так і придбані чинники. Генетична схильність відіграє велику роль в етіології звичайних идиопатических епілепсій. З моменту відкриття в 1995 році першої генної мутації, що лежить в основі ідіопатичною «безпричинної») епілепсії, в идиопатических епілепсія людини вже ідентифіковано 13 генів.
Грецьке слово "епілепсія" в буквальному перекладі означає "схоплювання", а кажучи смисловим мовою - стан переможеного, схопленого або ураженого якоюсь силою. Що таке напади? Головний мозок - це дуже складно влаштований орган. Він керує думками, емоціями, рухами і діяльністю внутрішніх органів. Клітини головного мозку (нейрони) здійснюють зв'язок між мозком і рештою організму за допомогою вироблюваних ними електричних сигналів. Іноді електрична активність певної групи клітин, або всього мозку раптово підвищується, зовнішнім проявом чого стають напади. Основні відмінні риси епілептичних нападів полягають у наступному:
• раптовість появи і припинення; • короткочасність; • періодичність; • стереотипність.
Як часто зустрічається епілепсія? Епілепсія - одне з найбільш часто зустрічаються порушень функції мозку. Незалежно від етнічних та географічних ознак епілепсія зустрічається у 1-2% людей. Це означає, що в Росії близько 2,5 млн. чоловік живе з цією недугою. Однак, самі по собі поодинокі напади можуть спостерігатися з більшою частотою в популяції. Приблизно у 5% людей протягом життя має місце хоча б один епілептичний напад. У якому віці починається епілепсія? Поширеність епілепсії і ризик її виникнення залежать від віку. Найчастіше напади починаються у дитячому та підлітковому віці. Приблизно у 80% людей з епілепсією напади з'явилися в перші 20 років життя:
• в перші два роки життя - 17%; • в дошкільному віці - 13%; • в ранньому шкільному віці - 34%; • в підлітковому віці - 13%; • після 20 років життя - 16%; • в середньому і старшому віці - 2-5%.
Що є причиною виникнення епілепсії? Практично у будь-якої людини за певних умов можуть з'явитися напади. Їх може викликати травма голови, отруєння, висока температура, алкогольна абстиненція, зниження рівня цукру в крові (гіпоглікемія) та інші фактори, що впливають на роботу головного мозку. У кожної людини є свій, певний його вродженої конституцією поріг реагування (його іноді називають "поріг судомної готовності") на дію цих факторів, але у деяких людей він буває настільки знижений, що напади можуть з'явитися без видимих ??причин. Причинні фактори появи нападів мають тісний взаємозв'язок з віком людини. Якщо напади з'являються до 20 років, то їх причиною, швидше за все, стало пошкодження мозку плоду внутрішньоутробно, під час вагітності або пологів. Після 25 років найбільш частою причиною виникнення нападів бувають пухлини і травми головного мозку, а у літніх людей - порушення мозкового кровообігу.
Чи є епілепсія спадковим захворюванням? Спеціально проведене дослідження показало, що ризик виникнення епілепсії у дитини в разі хвороби одного з батьків складає 4-6%. Якщо ж епілепсія діагностована у обох батьків, то ризик появи нападів у дитини складає вже 10-12%. Найбільш висока ступінь ризику для дитини, у батьків якої епілепсія протікає з генералізованими нападами. У більшості випадків у дітей епілептичні напади виникають в більш ранньому віці, ніж у батьків. Необхідно також пам'ятати, що успадковуються не епілепсія, а тільки конституціональна схильність до неї.
Приклад припадку.
У керівництві для лікарів, виданому в першій половині минулого століття, так описується епілептичний приступ: «Нерідко трапляється, і ймовірно , багатьом з наших читачів доводилося бачити, що під час ходьби по міських вулицях хто-небудь, пронизливо скрикнувши, раптом падає без почуттів на землю. Сильні судоми охоплюють все тіло, особа викривляється, очі втрачають виразність і як би викочуються з очниць, зуби скриплять, стукають, піна виходить з викривити вуст. Без слів, тільки зрідка проносяться незв'язні звуки, він б'ється головою, брови кривляться. Всяка ощутительно втрачена, його можна колоти, щипати, палити, він нічого не відчуває; якщо кричати йому у вухо, він не чує. Незабаром конвульсії посилюю...


Сторінка 1 из 3 | Наступна сторінка

Правий куточок