Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Теорія походження життя


Категорія: БіологіяВ даний час існує чимало теорій походження життя, але жодна з них не є переконливою ...
Аргумент мавпи
Існує « вбивче »заперечення проти атеїстичної теорії походження життя без участі Деміурга (Творця): мимовільна освіту спадкової молекули ДНК з атомів вуглецю, азоту, водню і кисню має ймовірність 10 в мінус 100-й (або 1000-й, це не важливо) ступеня. За часом така самосборка зажадала набагато більше часу, ніж час існування Всесвіту.
Близьку ймовірність, до слова, має акт створення сліпий мавпою, випадково тикати по клавіатурі, тексту «Війни і миру». Цей аргумент можна назвати статистичної неможливістю самозародження життя.
Однак імовірнісний підхід до таємниці походження життя не надто надійний. Наприклад, в старій книжці Перельмана описується суперечка між юним прозелітом від статистики і професором математики. Перший з палаючими очима запевняв друга, що ймовірність побачити 50 випадково йдуть один за одним чоловіків без того, щоб з'явилися ще й жінки або діти (обидва дивилися у вікно на вулицю), є незначна, зникаюче мала величина. Професор тільки усміхався - і незабаром по вулиці пройшов полк солдатів. Теорія самосборки
Ми не знаємо поки що механізму самосборки ДНК, проте дуже може бути, що ймовірність цього процесу підвищують якісь неясні поки чинники - наприклад, як вважає академік Юшкін, спільна адсорбція необхідних атомів на шматочках мінералів, яка спрощує реакцію з'єднання в мільярди разів.
Крім того, відомий досвід аспіранта Чиказького університету Стенлі Міллера, яка заповнила в 1953 році колбу парами аміаку, води, метану і водню і пропускав через цю суміш, схожу по складу на атмосферу древньої Землі, електричні розряди. Міллер отримав-таки набір амінокислот - цеглинок для побудови білків. А адже саме «способом існування білкових тіл» назвав життя відомий Фрідріх Енгельс. І не треба дисидентської іронії - білки дійсно одна з основ життя.
Зовсім недавно цей досвід був повторений самою Природою в Читинській області: блискавка вдарила в стіг і «привела на світ» смолистую субстанцію, що містить у тому числі амінокислоти. В принципі вони могли б з'єднатися в білки і стати основою життя. Але є й інші теорії.
Креаціонізм
«І побачив він, що це добре». Життя створив Бог, у різних релігіях називається по-різному. Слабкість цієї теорії - у відсутності доказів і відповіді на питання: а хто (що) створив Бога? Посилання на принципову непізнаваність Верховної Істоти якось не задовольняють.
«Інтелектуальним» варіантом креаціонізму є твердження, що Великий вибух, який призвів до створення Всесвіту, і є акт творіння - все тим же Богом. Проте відповіді на наведений питання і ця теорія не дає.
До речі, розкішна стилістика - «і побачив він», «і сказав він» - є лише помилкою перекладачів з староєврейського. Те, що взяли за «і», просто пропуск між пропозиціями. Хоча, погодьтеся, більш правильне «він побачив - це добре» звучить якось не дуже по-божественному.
Дотепної пародією на креаціонізм є розповідь Станіслава Лема про зустріч професора Донда з Деміургом. З'ясовується, що життя на Землі виникла від того, що у Деміурга підгоріла яєчня.
Панспермія
Зовсім дивна теорія, яка стверджує, що життя була занесена на Землю, з інших планет з космосу. Дивно, але природне запитання «а там звідки взялася?» Авторів теорії зовсім не бентежить і, здається, навіть не дуже цікавить. Хоча ясно, що відповідей на це питання може бути два: один креаціоністських (Господь створив), а інший «атеїстичний» (сама собою з'явилася).
Теорія з'явилася ще в кінці XIX століття, а через сто років була розвинена і активно пропагувалася американським фізиком Карлом Саганом, який навіть придумав проект пошуку позаземних цивілізацій. Саган вважав, що життя не тільки зародилася поза Землею, але і досягла там стадії техногенної цивілізації - а значить, «зелені чоловічки» повинні вміти приймати і відправляти радіосигнали. Однак чоловічки так і не відгукнулися, чим підтвердили "парадокс Фермі» - якщо у Всесвіті нескінченна безліч населених світів, то чому ж ми їх не бачимо?
Втім, підтвердженням існування позаземних розумних істот можна злічити якраз той факт, що вони вперто не бажають йти з нами на контакт.
Коацервати Опаріна
«Статистичну» неможливість самозародження життя спробував подолати в своїй теорії коацерватов академік Опарін. ...


Сторінка 1 из 4 | Наступна сторінка

Правий куточок