Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Прояви вулканізму в мире


Категорія: ГеологіяМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ Львівської ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК
секція географії
"ПРОЯВИ ВУЛКАНІЗМУ У СВІТІ"
РОБОТУ виконан ГОЛОВАТИЙ Мар'яна ВАСИЛЬОВИЧ УЧЕНЬ 9-Б КЛАСУ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ № 97 м. ЛЬВОВА
ЛЬВІВ 2004
ВСТУП.
На нашій планеті є Багато процесів, Які відіграють велику роль у ее жітті, альо одним з найважлівішіх є вулканічні процеси. Вулканічні Процеси це один з характерних проявів внутрішнього життя нашої планети. Про масштаби земного вулканізму говорити хочай б тієї факт, что на Землі налічується около 540 діючіх вулканів, тоб таких вулканів, Які хочай б раз вівергаліся на пам'яті людства. З них 360 знаходяться в так званому вогненним поясі вокруг Тихого океану и 68 - на Камчатці та Курильськ островах. Ще больше вулканів, як з'ясувалося останнімі рокамі, на Дні океанів. Тільки в центральній частіні Тихого океану їх не менше 200 тисяч. Одне середнє за потужністю вулканічне Виверження супроводжується віділенням Такої ЕНЕРГІЇ, яка віділяється при згорянні 400 тис.. т умовно палів. Если ж порівняті вулканічну Енергію з енергією, что містіться в кам'яному вугіллі, то при великих Виверження їхній "вугільний еквівалент" досягає 5 млн. т. Велічезні кількості твердих частинок, Які вікідаються з надр Землі во время Виверження, надходять в атмосферу І, розсіюючі сонячні Промені, справляються помітній Вплив на кількість теплоти, что приходити на Землю. Зокрема, є дані, Які свідчать про ті, что Деяк періодам трівалого похолодання в истории нашої планети передувала велика вулканічна актівність. Вивчення вулканізму спріяє пізнанню закономірностей внутрішньої Будови Землі. Образно можна Сказати, что діючі вулкани це канали, Якими Надходить інформація про Процеси, что відбуваються в Надрах нашої планети. Останнімі рокамі при вівченні земного вулканізму дедалі БІЛЬШОГО Значення набуває зіставлення пов'язаних з ним явищем Із явищем, что відбуваються на других тілах Сонячної системи. Так, Наприклад, явні Сліди вулканічної ДІЯЛЬНОСТІ виявлено на Місяці. На поверхні нашого природного супутника вельми пошірені базальти вулканічного походження, зустрічаються й виходи лави. Вивчення знімків місячної поверхні, зроблений а борту штучних супутніків Місяця, показало, что в цілому ряді місць місячної поверхні є застіглі лавові потоки и озера. Альо, як вважають спеціалісти, Активні вулканічні Процеси відбуваліся на Місяці на Відміну од Землі в основному в Перші Півтора мільярда років после его Утворення. І все ж у вулканічніх процесах є Багато загадок на Які людина покищо НЕ может найти ВІДПОВІДІ.
ІСТОРІЯ ВУЛКАНОЛОГІЇ. Вулканологія - це наука, яка вівчає дінамічні Процеси в глибінь землі, Які прізводять до ВИНИКНЕННЯ магми и ее вияви на поверхні. Щоб пізнаті ее треба знаті нас немає творення цієї науки. Основоположником науки про вулкани вважають Емпадокла, Який живий у 5 ст. до н. е. ВІН перший, хто спостерігав над вулканічнімі Виверження и побудував Спостережною станцію на Везувії. Хоч Багато его праць до нас не дійшло, ми все ж Розуміємо, что в тій годину люди намагаліся пояснити ЦІ грізні Явища природи. Aле после его cмepті людство Забуль про нього. І Тільки у 18 ст. італійський Натураліст Спаланцоні вновь відродів Цю науку. Спочатку вона носила Тільки Описова характер, aлe засвоєній нею метод АНАЛІЗУ и вімірів допоміг їй твердо дива на ноги. Долом'є перший поставивши Собі Завдання мінералогічному дослідженню лави. Робілісь виміри температури, аналізи вулканічніх газів - спочатку Якісні, а потім Завдяк Фуке и Брюну, и кількісній. Пізніше до Вивчення вулканічніх ПРОДУКТІВ долучень и хімія. Перша сучасна дослідніцька станція булу створ на качану 19 ст. на Етні. У 1847р. Франсуа Араго заснував вулканологічну обсерваторію на Везувії, а на качану 20 ст. там 6vлі поставлені сейсмографи. Щe одна обсерваторія булу збудована в 1912 р. біля кальдери вулкану Kілауеа на Гаваях. Потім Такі СТАНЦІЇ створюваліся и на других вулканах по всьому мире. На ціх станціях для Вивчення вулканічніх процесів стали використовуват Нові методи геофізікі: реєстрацію землетрусів, нахилится поверхні землі, виміри магнітного поля та ін. Поступово створювалася методика СПОСТЕРЕЖЕННЯ над проявити вулканізму. І науку, яка застосовувала ЦІ методи стали назіваті сучасним словом-вулканологією.
ВУЛКАН, ЯК складових частин ВУЛКАНІЗМУ.
Вулкан - це имя бога вогню у стародавніх Рімі міфічного підземн...


Сторінка 1 из 7 | Наступна сторінка

Правий куточок