Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Захист інформації цифровий підпис


Категорія: ІнформатикаСАНКТ - Петербурзький державний ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Факультет технічної кібернетики Кафедра інформаційних і керуючих систем
Реферат «Цифровий підпис»
Студент Барташевич О.Є. Викладач Чистяков І.В.
Санкт-Петербург 2001
Зміст
1. Асиметричні алгоритми шифрування 3 1.1. Стандарт ассімметрічного шифрування RSA 4 1.1.1. Генерація ключів 4 1.1.2. Шифрування/розшифрування 5 1.2. Алгоритм ЕльГамаля 6 1.2.1. Загальні відомості 6 1.2.2. Шифрування повідомлень 6 1.2.3. Підтвердження дійсності відправника 6 1.3. Алгоритм Шаміра 7 1.3.1. Загальний опис 7 1.3.2. Передача повідомлень 7 1.3.3. Приклад використання 8 1.4. Кpіптосістеми на основі еліптичних уpавненій 2 серпня. Електронно-цифровий підпис 9 2.1. Загальні положення 9 Березня. Алгоритм DSA 10 3.1. Генерація ЕЦП 11 3.2. Перевірка ЕЦП 4 грудня. Стандарт на процедури ЕЦП ГОСТ Р 34.10-94 12 4.1. Генерація ЕЦП 13 4.2. Перевірка ЕЦП 13 травня. Цифрові підписи, засновані на симетричних криптосистемах 13 червня. Атаки на ЕЦП 22 липня. Деякі засоби роботи з ЕЦП 23 7.1. PGP 23 7.2. GNU Privacy Guard (GnuPG) 24 7.3. Криптон 24 7.4. Вербаїв 24 серпня. Література та посилання 25
1.Ассіметрічние алгоритми шифрування
Розвиток основних типів криптографічних протоколів (ключовий обмін, електронно-цифровий підпис (ЕЦП), аутентифікація та ін) було б неможливо без створення відкритих ключів і побудованих на їх основі асиметричних протоколів шифрування.
Основна ідея асиметричних криптоалгоритмів полягає в тому, що для шифрування повідомлення використовується один ключ, а при дешифрування - інший. Крім того, процедура шифрування так, що вона необоротна навіть за відомим ключа шифрування - це друга необхідна умова асиметричної криптографії. Тобто, знаючи ключ шифрування і зашифрований текст, неможливо відновити вихідне повідомлення - прочитати його можна тільки за допомогою другого ключа - ключа дешифрування. А раз так, то ключ шифрування для відправлення листів-якій особі можна взагалі не приховувати - знаючи його все одно неможливо прочитати зашифроване повідомлення. Тому, ключ шифрування називають в асиметричних системах "відкритим ключем", а от ключ дешифрування одержувачу повідомлень необхідно тримати в секреті - він називається "закритим ключем". Таким чином, ми позбавляємося від необхідності вирішувати складне завдання обміну секретними ключами. Напрошується питання: "Чому, знаючи відкритий ключ, не можна обчислити закритий ключ?" - Це третя необхідна умова асиметричної криптографії - алгоритми шифрування і дешифрування створюються так, щоб знаючи відкритий ключ, неможливо вирахувати закритий ключ.
У цілому система листування при використанні асиметричного шифрування виглядає наступним чином. Для кожного з N абонентів, які ведуть листування, обрана своя пара ключів: "відкритий" Ej і "закритий" Dj, де j - номер абонента. Всі відкриті ключі відомі всім користувачам мережі, кожен закритий ключ, навпаки, зберігається тільки у того абонента, якого він належить. Якщо абонент, скажімо під номером 7, збирається передати інформацію абоненту під номером 9, він шифрує дані ключем шифрування E9 і відправляє її абоненту 9. Незважаючи на те, що всі користувачі мережі знають ключ E9 і, можливо, мають доступ до каналу, по якому йде зашифроване послання, вони не можуть прочитати вихідний текст, так як процедура шифрування необоротна з відкритого ключа. І тільки абонент № 9, отримавши послання, виробляє над ним перетворення з допомогою відомого тільки йому ключа D9 і відновлює текст послання. Зауважте, що якщо повідомлення потрібно відправити у протилежному напрямку (від абонента 9 до абонента 7), то потрібно буде використовувати вже іншу пару ключів (для шифрування ключ E7, а для дешифрування - ключ D7). Як ми бачимо, по-перше, в асиметричних системах кількість існуючих ключів пов'язано з кількістю абонентів лінійно (у системі з N користувачів використовуються 2 * N ключів), а не квадратично, як в симетричних системах. По-друге, при порушенні конфіденційності k-ой робочої станції зловмисник дізнається тільки ключ Dk: це дозволяє йому читати всі повідомлення, що приходять абоненту k, але не дозволяє вивадавать себе за нього при відправленні листів.
1.1.Стандарт ассімметрічного шифрування RSA
Найпоширенішим алгоритмом асиметричного шифрування є алгоритм RSA. Він був запропонований трьома ісседователямі-математиками Рональдом Рівестом (R.Rivest), Аді Шамір (A.Shamir) і Леонардом Адльм...


Сторінка 1 из 12 | Наступна сторінка

Правий куточок