Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Халтурин Степан Миколайович


Категорія: Біографії2 січня 1857 - 3 квітня 1882Халтурин, Степан Миколайович. У 1877 р. входив до "Товариство друзів". Організатор "Північно-Руської Робочого Союзу". За походженням селянин, він закінчив один курс чотирирічної Училища для поширення технічних і сільськогосподарських знань і підготовки вчителів у В'ятці і отримав професію столяра. З осені 1875 по весну 1880 (крім літа 1878 р., коли він виїжджав в Нижній Новгород) Халтурин жив у Петербурзі, працював у вагонних майстерень Олександрівського заводу (нині - Жовтневий електровагоноремонтний завод), на Сампсонієвской машінолітейном і вагонобудівному заводі , на Балтійському заводі і в Новому Адміралтействі (нині входить до Ленінградське Адміралтейське об'єднання).

Вже в 1876 р. Халтурин стає пропагандистом і організатором робітників, входить в центр складалася в той час самостійної робочої організації (В. П. Обнорский, Д. Н. Смирнов, А. Н. Петерсон, І. А. Бачин, С. І. Виноградов, С. К. Волков та ін.) Він завідував робочої бібліотекою, що складалася з кількох сотень книг, розносив їх по робочих квартирам різних районів міста, розмовляв про прочитане, пояснював незрозуміле. Халтурин - один з організаторів демонстрації 9 грудня 1877 під час похорону робітників - жертв вибуху на патронний завод.

З 6 березня по серпень. 1879 р. працював в Новому Адміралтействі під прізвищем Батурина. У верес. надійшов столяром в Зимовий палац під прізвищем Батишкова

З осені 1879 по лютий 1880 Халтурин жив і працював у Зимовому палаці, готуючи замах на Олександра II. Після виробленого їм 5 лютого 1880 вибуху Халтурин був відправлений народовольцями в Москву для пропаганди серед робітників. Після 1 березня 1881 став членом Виконавчого комітету «Народної волі». 18 березня 1882 в Одесі разом з Н. А. желваковиє Халтурин взяв участь у вбивстві прокурора В. С. Стрельникова, який наводив своїм свавіллям жах на півдні Росії. 22 березня 1882 Н. А. Жовен і С. Н. Халтурин були повішені в Одесі.

С.М.Степняк - Кравчинський:

"Він був чарівний , цей дотепний, живий і в той же час витончений робітник. Художник, зустрівши його на вулиці, зупинився б перед ним, тому що важко було знайти більш досконалий тип чоловічої краси.

Високого зросту, широкоплечий, з гнучким станом кавказького джигіта, з головою, гідною служити моделлю Алківіада. Чудово правильні риси, високий гладкий лоб, тонкі губи і енергійний підборіддя з еспаньйолкою каштанового кольору - вся його зовнішність дихала силою, здоров'ям, розумом, блискучим в його прекрасних темних очах, то веселих, то замислених. Темний колір рясних волосся надавав більше яскравості його прекрасного кольору обличчя, якого рік потому не можна було припустити, судячи з його мертвотної блідості. Коли в запалі розмови його прекрасне обличчя оживлялося, то і найменш чутливі до естетики не могли відірвати захоплених очей від нього. "

Г.В.Плеханов:

" Не знаю, коли саме і за яких обставин захопило його революційною хвилею, але в 1875 - 1876 рр.. він був уже діяльним пропагандистом.

Під впливом Халтуріна і його найближчих товаришів робочий рух Петербурга протягом деякого часу стало зовсім самостійним справою самих робітників.

Про що б не читав він, - про англійських чи робочих союзах, про Велику Чи революції, або про сучасний соціалістичному русі, ці потреби і завдання ніколи не йшли з його поля зору.

Краснобай він не був, - іноземних слів, якими люблять хизуватися інші робочі, ніколи майже не вживав, - але говорив гаряче, толково і переконливо ... Таємниця величезного впливу, свого роду диктатури Степана полягала у невтомному уваги його до всякої справи .. Він висловлював загальний настрій. "

С.М.Степняк-Кравчинський:

" Заможне, діяльну уяву було основою його характеру. Кожен факт або подію сильно відбивалися на ньому, народжували вихор думок і почуттів, збуджуючи його фантазію, яка зараз же створювала ряд планів та проектів ... Пекучість його енергії, ентузіазму та оптимістичною віри були заразлива, нездоланний. Вечір, проведений в суспільстві цього робочого, прямо освіжав душу.

Він анітрохи не цікавився теоретичними абстракціями, подібно до багатьох інших робітникам, які люблять занурюватися у дослідження «початку всіх початків», і посміювався над своїм другом плавильником Іваном Є., корпевшім кілька місяців над «Основними засадами» Спенсера в марній на...


Сторінка 1 из 5 | Наступна сторінка

Правий куточок