Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Діти-інваліди


Категорія: ПедагогікаМіністерство освіти і вищої школи Республіки Комі Державна освітня установа середньої професійної освіти «Сиктивкарський педагогічний коледж № 1 ім. І.А. Куратова »Соціальне відділення Спеціальність 0314 Соціальна педагогіка Курсова робота Діти-інваліди Науковий керівник ____________« ___ »_______________ 2004 Виконавець, студентка 621 гр. ______ "___" ______________ 2004 Сиктивкар 2004 Зміст Введення 3 Глава I.
Діти-інваліди як об'єкт соціальної діяльності 6 1.1. Соціальний портрет дітей-інвалідів 6 1.2. Державна політика в галузі соціальної допомоги дітям-інвалідам та сім'ям, в яких вони виховуються 11 Глава II. Роль соціального педагога в роботі з сім'єю дитини-інваліда 17 2.1. Специфіка соціальних проблем дітей-інвалідів та їх сімей 17 2.2. Форми і методи роботи соціального педагога з сім'єю дитини-інваліда 22 Висновок 29 Бібліографічний список 32 Введення Погіршення екологічної обстановки, високий рівень захворюваності батьків (особливо матерів), дитяча захворюваність, зростання травматизму, відсутність культури здорового способу життя, ряд змінних соціально-педагогічних і медичних проблем сприяють збільшенню числа дітей-інвалідів, роблячи цю групу особливо актуальною. [20, С. 33]. У нашій країні гостроту проблеми додає те, що до 1917 року система надання допомоги цієї категорії дітей не склалася, а пізніше, аж до дев'яностих років двадцятого століття, робота з такою дитиною здійснювалася у спеціальних будинках-інтернатах ізольоване від суспільства.
Зараз багато фахівців працюють над дозволом комплексу проблем дітей зі специфічними потребами. У Російській Федерації офіційно інвалідами вважаються понад вісім мільйонів осіб. І щороку ця цифра збільшується. Чисельність населення Росії щорічно скорочується приблизно на мільйон громадян. Тільки сім відсотків дітей народжується здоровими, через що збільшується кількість дітей-інвалідів.
У теж час число дітей і підлітків у віці до вісімнадцяти років щорічно знижується і в останній рік залишається приблизно на рівні двадцяти чотирьох відсотків від загальної чисельності населення . Якщо в 1990 році на обліку в органах соціального захисту складалося сто п'ятьдесят одна тисяча таких дітей, то сьогодні дітей-інвалідів налічується близько шестисот тисяч, дві третини з яких - особливі діти, які мають психічні та психоневрологічні порушення (аутизм, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч та інші). Щорічно в Росії народжується п'ятдесят тисяч інвалідів з дитинства. [9, С. 9].
За іншими даними на обліку числиться шістсот сімдесят п'ять тисяч чотиреста дітей-інвалідів. У систему соціального захисту входять сто п'ятьдесят шість будинків-інтернатів, в яких знаходяться двадцять дев'ять тисяч триста дітей з обмеженими можливостями. У системі освіти - тисяч чотириста двадцять шкіл-інтернатів, в них навчаються сто дев'яносто вісім тисяч двісті чоловік; чотиреста сорок сім тисяч дев'ятсот дітей-інвалідів - виховуються в сім'ї. [4, С. 3].
Нині чисельність дітей-інвалідів, які отримують соціальну пенсію, становить шістсот п'ятьдесят вісім тисяч чоловік. [10, С. 83]. Об'єктом даної роботи є соціально-педагогічна діяльність з сім'єю дитини-інваліда; а предметом - форми і методи роботи соціального педагога з сім'єю дитини-інваліда. Метою даної роботи є вивчення соціально-педагогічної діяльності з сім'єю дитини-інваліда.
У відповідності з метою були поставлені такі завдання: 1. розглянути поняття «інвалід», «інвалідність», «діти-інваліди»; 2. вивчити державну політику в галузі соціальної допомоги дітям-інвалідам та сім'ям, в яких вони виховуються; 3. розкрити специфіку соціальних проблем дітей-інвалідів та їх сімей; 4. розглянути форми і методи роботи соціального педагога з сім'єю дитини-інваліда. Вивченням даної роботи займалися багато авторів такі як Айшервуд М.М., Бабенкова Р.Д.
, Мамайчук І.І., Оботурова І.А., Маллер А.Р., Мастюкова Е.М., Ткачова У . В., Холостова Е.М. і багато інших фахівців. Айшервуд М.М. в своїх роботах робила акцент на те, як зробити життя інваліда повноцінною. Мамайчук І.І. займалася вивченням психологічної допомоги дітям з проблемами в розвитку. Агільдеева Е.Ф. у збірнику статей оповідає про спосіб життя сімей з нетиповим дитиною і про становище її в російському суспільстві.
велику увагу проблемі інвалідності приділяє Маллер А.Р. Він вивчав дітей з обмеженими можливостями, так само він відобразив...


Сторінка 1 из 11 | Наступна сторінка

Правий куточок