Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Сингулярності мовчать.


Категорія: СоціологіяЛекції з методології соціологічних досліджень "> 2.
Бінарне і екстенсивний простору ознак. Дихотомія - стандартна форма подання даних. Частотні розподілу. Ефект епістеміческой інверсії. Число вимірювань і одиниць в просторі ознак. Тип 1« Багато одиниць - мало змінних » . Тип 2 «Мало одиниць - багато змінних». Монографічні опису. Тип 3 «Достатня кількість одиниць - достатня кількість змінних».

Концептуальні змінні утворюють систему координат, в якій розміщується реальність. Немає жодних сумнівів, що «скоординована» таким чином реальність є результатом абстрагування і дистанціювання від «живого життя». Вона бідна і ущербна, але у неї є одна виключне перевагу, що полягає якраз в силі абстракції: отримана в результаті абстрагування схема відтворює ідею об'єкта, очищену від несуттєвого і випадкового. Теорема про співвідношення довжини радіуса і довжини окружності доводиться без звернення до наявними в досвіді окружностям. Тяжіння двох тіл описується формулою Ньютона-Кеплера незалежно від того, наскільки приваблива зовнішність даних тел. Демократичний стиль лідерства в малій групі посилює агресивну реакцію членів групи на «чужого». Все це - схеми, утворені в просторі концептуальних змінних.

Кожна змінна має певні значення, які в сукупності вичерпують діапазон можливих змін. Кількість значень змінної практично нескінченно. Мінлива «національність» включає як завгодно багато позицій - національностей, «вік» може фіксуватися самими маленькими інтервалами, «задоволеність» при бажанні ідентифікується в термінах «дуже задоволений», «не дуже задоволений», «задоволений», «скоріше задоволений, ніж незадоволений »... Припустимо, що, встановлюючи значення змінних у системі «світових координат», ми прагнемо до розширення їх діапазону, тобто до збільшення 5-365

  точності вимірювань. Така стратегія призводить до екстенсивного простору змінних, межі якого в принципі не визначені.

Простір ознак нагадує ящик, розділений на безліч осередків. Кожна комірка - клас, утворений перетином значень змінних. Припустимо, що V1 - вік, V2 - рівень освіти, а Vз - національність. Тоді один з осередків нашого простору-«ящика» відображатиме, наприклад, групу людей з вищою освітою, 30-річних, українців. Інші осередки будуть відрізнятися значеннями змінних.

Хоча кожен дослідник прагне до деталізації картини світу, він змушений працювати в дуже обмеженому просторі. Питається: яке простір мінімальної розмірності? Якщо значення змінної зводяться до дихотомії, її діапазон мінімізується. «Так будуть слова ваші« так - так »,« ні - ні », а що понад те, то від лукавого», - ця заповідь наказує зводити змінну «освіта» до градаціях, припустимо, «вища - це не вище», «національність »до« російська - не російська »,« стать »- до« жінка - не жінка ». У кінцевому рахунку система координат набуває вигляду бінарного простору змінних - четирехклеточной матриці.

Четирехклеточние матриці - найменш точна і найбільш надійна форма представлення даних. Існує великий клас статистик, що вимірюють інтенсивність зв'язку дихотомічних змінних. Важлива перевага дихотомій полягає також у тому, що до них зводяться всі типи шкал, застосовуються в соціології та психології. Наприклад, успішність кар'єри можна виміряти в шкалі «дуже успішна - успішна/середня/неуспішна/дуже неуспішна». Ця шкала відносно легко переводиться в дихотомію «успішна - неуспішна» шляхом додавання сусідніх градацій. Необхідність укрупнення виникає, як правило, в тих випадках, коли окремі класи виявляються недостатньо наповненими. Зведення до дихотомій вирішує проблему уніфікації вимірювань при використанні багатовимірних класифікацій.

Простір ознак, що утворить для аналітика систему світових координат, володіє різною розмірністю. Ми можемо обмежитися в своєму погляді на світ однієї змінної, і тоді він перетвориться на одновимірний, лінійний світ. Наприклад, в зондаж громадської думки можна задати респонденту тільки одне питання: за кого він збирається голосувати. Ніякого іншого виміру, крім цієї «електоральної установки», не існує. У даному випадку система світових координат зводиться до однієї осі, має два значення і більше. Однак збір соціологічної інформації по одній змінній практикується вкрай рідко. Дослідника цікавлять і інші параметри, що дозволяють диференціювати об'єкти. Якщо потрібні не просто відомості, а пояснення змінної, простір ознак стає багатовимірним.

При...


Сторінка 1 из 4 | Наступна сторінка

Правий куточок