Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Сім'я як інститут соціалізації особистості


Категорія: ПсихологіяМіністерство освіти і науки РФ ГОУ ВПО «Саратовський державний соціально-економічний університет»
Кафедра психології та педагогіки
Курсова робота Сім'я як інститут соціалізації особистості
Виконав: студент 2 курсу 5 групи факультету інформатики та інформаційних технологій спеціальність «БЖД» Акіньшин Олександр Перевірила: канд. псих. наук Леонова Н.А.
Саратов, 2010 У цій роботі розглядаються проблеми сім'ї як інститути соціалізації особистості. Соціалізація є безперервним процесом, тому що людина постійно взаємодіє з соціумом. Сім'я є найважливішим інститутом соціалізації особистості. Саме в сім'ї людина отримує перший досвід соціальної взаємодії. Протягом певного часу родина взагалі є для дитини єдиним місцем отримання такого досвіду. Сім'ю можна розглядати як модель і форми базового життєвого тренінгу особистості. Соціалізація в сім'ї відбувається як в результаті цілеспрямованого процесу виховання, так і за механізмом соціального навчання. Ключові слова: сім'я, соціалізація, формування особистості, сімейні відносини, виховання.
Зміст
Введение………………………………………………………………………….4 1.Роль сім'ї у розвитку особистості .................................................... 6 1.1.Соціалізація особистості в сім'ї .................................................. .6 1.2.Формірованіе гармонійних стосунків у сім'ї ..................... 7 2.Тіпи сімейних взаємин .................................................. 10 2.1.Классіфікація типів сімейних відносин ... ................................. 10 2.2.Классіфікація стилів виховання ................................................ 12 2.3.Вліяніе типу виховання на формування особистості .................. ...... 14 Заключение………………………………………………………………………17 Список використаної літератури ................................................. 19
Введення
Соціалізація є безперервним процесом, тому що людина постійно взаємодіє з соціумом. Це відбувається під час спілкування, роботи, ігри. Дитина починає вчитися культурі спілкування, правилам поведінки, опановує ролями чоловіка і жінки ... Виховання - перериваний процес, так як обмежена місцем і часом. Воно вважається основною категорією в педагогіці. І триває протягом усього життя. Сім'я - найважливіший інститут соціалізації особистості. Саме в сім'ї людина отримує перший досвід соціальної взаємодії. Протягом якогось часу сім'я взагалі є для дитини єдиним місцем отримання такого досвіду. Потім в життя людини включаються такі соціальні інститути, як дитячий садок, школа, вулиця. Однак і в цей час сім'я залишається одним з найважливіших, а іноді і найбільш важливим, фактором соціалізації особистості. Сім'ю можна розглядати як модель і форми базового життєвого тренінгу особистості. Об'єктом соціалізації є людина. Сім'я - це первинний інститут соціалізації і водночас є суб'єктом. Даній темі слід приділяти багато уваги, тому що саме в сім'ї починається розвиток дитини, її виховання. У сім'ї даються перші навички спілкування, культури, роботи. Без цих первинних умінь дитина не зможе стати повноцінним членом суспільства. Метою курсової роботи є виявлення впливу сім'ї на соціалізацію особистості. Завдання курсової роботи: 1) розглянути соціалізацію особистості в сім'ї; 2) виявити роль сімейних взаємин у формуванні особистості; 3) вивчити формування гармонійних взаємин у сім'ї; 4) розглянути класифікації типів і стилів виховання. У першому розділі розглядаються питання ролі сім'ї у соціалізації особистості, питання формування гармонійних взаємин в сім'ї. У другому розділі розглядаються питання ролі сімейних взаємин у формуванні особистості, питання впливу типу виховання на формування особистості.
1.Роль сім'ї у розвитку особистості 1.1.Соціалізація особистості в сім'ї
Вирішальну роль у вихованні відіграє родина. Від того, в яких умовах росте дитина, залежить його фізичний і емоційний розвиток. Сім'я - первинний осередок суспільства, його соціально-побутова основа, яка перебуває у тісному взаємозв'язку і взаємодії із соціально-виробничої його основою. На своєму рівні вона концентрує в життєдіяльності своїх членів весь комплекс відносин, що існують в суспільстві. При цьому сім'я бере активну участь у формуванні ціннісних орієнтацій і поводжень своїх членів, в реалізації їхнього статусу. У дитинстві сім'я грає головну роль, яку не можуть за...


Сторінка 1 из 6 | Наступна сторінка

Правий куточок