Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Дефектация деталей


Категорія: ТранспортДефектация необхідна для виявлення у деталей експлуатаційних дефектів, що виникають в результаті зношування, корозії, втоми матеріалу, а також через порушення режимів експлуатації.

У результаті тертя і зношування деталей - змінюються їхні геометричні параметри, шорсткість робочих поверхонь і фізико-хімічні властивості поверхневих шарів матеріалу, а також виникають і накопичуються втомні пошкодження.

Під зміною геометричних параметрів деталей розуміють зміна їх розмірів, форми і взаємного розташування поверхонь. До порушень форми відносять: неплощинність, непрямолінійність, овальність, конусність та ін, а до відхилень взаємного розташування поверхонь - непаралельність площин і осей обертання поверхонь, торцеве і радіальне биття, неспіввісність і т.д.

Втомні пошкодження порушують суцільність матеріалу, сприяють виникненню мікро-і макротріщин, викришування металу і зламу деталей.

Зміни фізико-хімічних властивостей матеріалу призводить до порушення структури матеріалу, а також зменшення або збільшення твердості, міцності, коерцитивної сили феромагнітних матеріалів та ін

Порушення режимів експлуатації та правил можуть призводити до схоплювання тертьових поверхонь, викривлення деталей в результаті перегріву або деформації під дією механічного навантаження, виникнення тріщин, облому фланців кріплень та ін

У процесі ремонту машини проводиться 3-х ступінчаста дефектация, що завершується оформленням остаточної відомості дефектів.

Попередня дефектация - операція перед зупинкою устаткування на ремонт.

При розбиранні проводиться повузлова, а потім і подетальная дефектация.

Мета попередньої - з'ясування найбільш ймовірних місць порушення правильності утворення пари складальних одиниць і деталей. При поузловой дефектації виявляються відхилення вузлів від заданого взаімоположенія.

При подетальной дефектації визначається можливість повторного використання деталей і характер необхідного ремонту.

Ступінь придатності деталей до повторного використання або відновлення встановлюють за технологічними картами на дефектацию. У них зазначені: коротка технічна характеристика деталі (матеріал, вид термічної обробки, твердість, нормальні розміри, відхилення форми і взаємного розташування поверхонь), можливі дефекти і способи їх усунення, методи контролю, допустимі без ремонту і граничні розміри. Оцінку проводять порівнювання фактичних геометричних параметрів деталей та інших технологічних характеристик з допустимими значеннями.

Нормальними називають розміри та ін технічні характеристики деталей, відповідні робочим кресленням.

Допустимими називають розміри та інші технічні характеристики деталі, за яких вона може бути поставлена ??на машину без ремонту і буде задовільно працювати протягом передбаченого міжремонтного періоду.

Граничними називають вибраковочного розміри та інші характеристики деталі.

Частина деталей з розмірами, що перевищують допустимі для ремонту, можуть бути придатними в з'єднанні з новими (запасними частинами) або відновленими. Тому в процесі контролю їх сортують на три групи:

1) деталі, що мають знос в межах допуску та придатні для повторного використання без ремонту;

2) деталі із зносом вище допуску, але придатні до ремонту;

3) деталі із зносом вище допуску та непридатні до ремонту.

Деталі першої групи рекомендується маркувати білою фарбою, другий - зеленою або жовтою, а третє - червоною.

У деталей звичайно контролюються тільки ті параметри, які можуть змінюватися в процесі експлуатації машини. Багато з них мають кілька дефектів, кожен з яких вимагає перевірки. Для зменшення трудомісткості дефектації необхідно дотримуватися тієї послідовності контролю, яка вказана в технологічних картах, де спочатку наведені найбільш часто зустрічаються дефекти.

Методи контролю геометричних параметрів деталей.

При дефектації використовують такі методи виміру: абсолютний, коли прилад показує абсолютне значення вимірюваного параметра, і відносний - відхилення вимірюваного параметра від встановленого розміру. Шукане значення може відраховуватися безпосередньо по приладу (прямий метод) і за результатами вимірювання іншого параметра (непрямий метод). Наприклад, в ротаметром, щоб встановити розмір отвору, треба застосовувати залежність між зазором і витратою повітря.
...


Сторінка 1 из 2 | Наступна сторінка

Правий куточок