Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Фізіолого гігієнічне обгрунтування режиму дня


Категорія: ПедагогікаМіністерство освіти і наук Республіки Татарстан

ГАОУ СПО «Нижньокамський педагогічний коледж»

Група 401

Варіант 4

Контрольна робота з анатомії

Тема: «Фізіолого - гігієнічне обгрунтування режиму дня»

Викладачі: Шігапова Наиля Назіповна

  Студент: Шаймарданова Марина

План

Значення режиму в охороні нервової системи дитини.

Гігієна навчальної діяльності.

Гігієнічні вимоги до трудової діяльності.

Гігієнічні вимоги до прогулянок та екскурсій

Гігієнічні вимоги до організації сну.

  Введення

  Фундамент здоров'я людини закладається в ранньому дитинстві. Тому для виховання здорової людини, правильного формування особистості велике значення мають умови його життя, особливо в період дошкільного дитинства.

  Організм дитини знаходиться в стані безперервного росту і розвитку. Ці процеси в різні вікові періоди протікають з різною інтенсивністю; морфофункциональное дозрівання окремих органів і систем відбувається нерівномірно. Цим пояснюється особлива чутливість дитячого організму до впливу зовнішніх факторів, як позитивних, так і негативних.

  Серед численних умов, що забезпечують необхідний рівень фізичного і психічного розвитку дитини, раціонального режиму належить одне з провідних місць. Основним принципом правильної побудови режиму дня є його відповідність віковим психофізіологічним особливостям дошкільника. Це відповідність обумовлюється задоволенням потреби організму в сні, відпочинку, їжі, діяльності, русі. Для кожної вікової групи «Програмою виховання і навчання в дитячому садку» передбачений свій режим дня, що включає різноманітні види діяльності, посильні для дітей розумові і фізичні навантаження, відпочинок.

  Правильно побудований режим передбачає оптимальне співвідношення періодів неспання і сну протягом доби, доцільне чергування різних видів діяльності і відпочинку в процесі неспання:

  1) певну тривалість занять, праці та раціональне поєднання їх з відпочинком;

  2) регулярне харчування;

  3) повноцінний сон;

  4) достатнє перебування на повітрі.

  Значення режиму в тому, що він сприяє нормальному функціонуванню внутрішніх органів і фізіологічних систем організму, забезпечує врівноважене, бадьорий стан дитини, охороняє нервову систему від перевтоми, створює сприятливі умови для своєчасного розвитку, формує здатність адаптуватися до нових умов, стійкість до впливу негативних факторів.

  Діти, які звикли до встановленого розпорядку дня, відповідному їх віку, як правило, відрізняються дисциплінованістю, умінням трудитися, товариськістю, врівноваженим поведінкою, вони активні, рідко страждають відсутністю апетиту. Все це і є показником здоров'я та правильного розвитку дитини.

  Правильний режим дня - це раціональне чергування різних видів діяльності і відпочинку, що має велике оздоровче і виховне значення. Правильно організований режим дня сприяє збереженню щодо високої працездатності організму протягом тривалого часу. Регулярність окремих режимних моментів і їх чергування забезпечують вироблення певного ритму в діяльності організму.

  Порушення режиму дня, так само як неправильні умови виховання, несприятливий клімат у сім'ї, призводить до серйозних відхилень у здоров'ї

  дитини, перш за все до неврозів. Симптоми: занепокоєння, поганий сон, відставання фізичного розвитку. У більш старшому віці-дратівливість, неадекватні реакції, нервові тики, кишкові кольки, лабільність температури. Перебіг визначається впливом навколишнього середовища, правильним вихованням і навчанням.

  Профілактика: строго проводиться режим з самого раннього віку, правильний педагогічний підхід до дитини. Широке використання оздоровчих заходів впливу повітряні та сонячні ванни, купання, хвойні та солоні ванни, обтирання, обливання, заняття фізичною культурою, максимальне перебування на свіжому повітрі, достатній гігієнічно повноцінний нічний сон, денний сон.

  Доцільно вплив дорослих (батьків, вихователів) своїм особистим авторитетом, постійне підкреслення відсутності у дитини-якого серйозного захворювання.

  Якщо день у день повторюється ритм в годинах прийому їжі, сну, прогулянок, різних видів діяльності, то це сприятливо впливає на стан нервової системи і на те, як протікають всі ...


Сторінка 1 из 6 | Наступна сторінка

Правий куточок