Теми рефератів:
Головна

Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Ботаніка та сільське г-во
Будівництво
Бухгалтерський облік та аудит
Видавнича справа та поліграфія
Військова кафедра
Географія
Геологія
Держава і право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Етика
Журналістика
Зарубіжна література
Інформатика
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Комунікації і зв'язок
Короткий зміст творів
Краєзнавство та етнографія
Кулінарія
Культура і мистецтво
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Менеджмент
Митна система
Мовознавство, філологія
Музика
Педагогіка
Політологія
Право, юриспруденція
Про Москву
Промисловість, виробництво
Психологія
Релігія і міфологія
Решта рефератів
Російська мова
Соціологія
Транспорт
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінанси
Хімія

Зворотній зв'язок

Реферат: Гарантії і компенсації працівникам, що поєднують роботу з навчанням


Категорія: Педагогіка1.Понятие і випадки надання гарантій і компенсацій працівникам.

  У ряді випадків законодавство покладає на роботодавця обов'язок надання своїм працівникам певних гарантій і компенсацій. Це може бути пов'язано з відсутністю працівника на роботі у випадках, передбачених законодавством; виконанням ним свого громадянського обов'язку чи обов'язків; переїздом працівника в іншу місцевість; використанням ним засобів виробництва.

  Гарантії - це засоби, способи та умови, за допомогою яких забезпечується реалізація трудових прав працівників, їх профілактика від порушень і захист, відновлення при порушенні [11, стор.3]. Відповідно до ст. 164 ТК РФ, гарантії - це засоби, способи та умови, за допомогою яких забезпечується здійснення наданих працівникам прав у сфері соціально-трудових відносин.

  Гарантії, встановлені законодавством і забезпечують реалізацію наданих працівникам прав, можуть носити як нематеріальний (наприклад, збереження місця роботи, посади, надання іншої роботи), так і матеріальний (збереження середнього заробітку на період навчальної відпустки, щорічної відпустки, службового відрядження) характер. < br/>
  Як гарантій нерідко виступають гарантійні виплати та доплати. Гарантійними називаються такі виплати, які виробляються працівникам за час, коли вони фактично не чинили, своїх трудових обов'язків з поважних причин, передбачених законом. Вони, за загальним правилом, замінюють заробітну плату працівника, гарантійні доплати йдуть понад заробітну плату. І гарантійні виплати, і доплати переслідують мету не допустити зниження заробітку працівника у випадках, коли він звільняється від виконання трудових обов'язків. Відмінність їх

  від заробітної плати в тому, що заробітна плата виплачується в результаті праці, а гарантійні виплати виплачуються не за працю, його результати, а гарантують оплату в передбачених законом випадках.

  Всі гарантійні виплати можна класифікувати на види.

  • залежні від виробництва або дій керівника (оплата часу простою з вини роботодавця, оплата часу вимушеного прогулу при незаконному звільненні, вихідна допомога при звільненні);

  • забезпечують право працівника на оплачувану відпустку (трудовий, навчальний, соціальний);

  • гарантійні доплати: неповнолітнім за скорочений робочий час; за окремі види перерв; при перекладі на більш легку (нижчеоплачувану) роботу;

  • не залежать від виробництва, але необхідні для держави і суспільства (виконання державних обов'язків, участь у колективних переговорах, проходження військових зборів та ін) [12, 268]

  Компенсації - це грошові виплати, встановлені з метою відшкодування працівникам витрат, пов'язаних з виконанням ними трудових чи інших передбачених федеральним законом обов'язків.

  Витрати, зроблені працівником при виконанні трудових обов'язків, мають бути відшкодовані йому у вигляді грошових виплат.

  Законодавством в ряді випадків передбачено надання працівнику одночасно гарантій і компенсацій, наприклад, у випадку здачі крові та її компонентів.

  Крім відшкодування витрат, понесених працівником, законодавством передбачена грошова компенсація моральної шкоди, заподіяної працівникові [2, ст. 237 ТК РФ].

  У колективному або трудовому договорі можуть бути передбачені інші випадки отримання працівником гарантійних компенсаційних виплат порівняно з законодавством, а також встановлюватися вищі розміри таких виплат.

  Випадки надання гарантій і компенсацій. Крім загальних гарантій і компенсацій, передбачених Трудовим кодексом РФ (гарантії при прийомі на роботу, переведення на іншу роботу, по оплаті праці тощо), працівникам надаються гарантії і компенсації в наступних випадках:

  • при направленні в службові відрядження;

  • при переїзді на роботу в іншу місцевість;

  • при виконанні державних або громадських обов'язків;

  • при поєднанні роботи з навчанням;

  • при вимушеному припиненні роботи не з вини працівника;

  • при наданні щорічної оплачуваної відпустки;

  • в деяких випадках припинення трудового договору;

  • у зв'язку з затримкою з вини роботодавця видачі трудової книжки при звільненні працівника;

  • в інших випадках, передбачених Трудовим кодексом РФ і іншими федеральними законами.

  Так, ветерани бойових ді...


Сторінка 1 из 7 | Наступна сторінка

Правий куточок